94
_DSC8688  K15
98

Literatura na Pomorzu Zachodnim w latach 1945–2015. „Książki siedemdziesięciolecia”

17 czerwca 2016 r.

Na kolejnym z cyklu spotkaniu referenci przedstawią wybrane książki należące do trzech gatunków piśmiennictwa: autobiografii, eseju i reportażu. Te trzy formy, realizowane dość często przez zachodniopomorskich twórców, miały – i wciąż mają – wpływ na kształtowanie nie tylko życia literackiego na Pomorzu, ale także regionalnej tożsamości, która od 1945 roku podlega nieprzerwanym przeobrażeniom. Tematyka podjęta w referatach zostanie rozwinięta w dyskusji o kanonie literatury zachodniopomorskiej.

Otwarcie, 16.00-16.15:

• dr Sławomir Szafrański, kierownik Ośrodka Konferencyjno-Edukacyjnego Uniwersytetu Szczecińskiego w Kulicach
  • dr Sławomir Iwasiów, Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego
  • dr Paweł Migdalski, prezes stowarzyszenia Akademia Kulice

Sesja referatowa, 16.15-17.45:

• dr Beata Małgorzata Wolska – Autobiografia
  • mgr Joanna Kościelna – Esej
  • dr Bogdan Balicki – Reportaż

Przerwa kawowa, 17.45-18.15:

Dyskusja panelowa, 18.15-19.30

(Re)konstruowanie kanonu literatury na Pomorzu Zachodnim

• dr hab. Jerzy Madejski, prof. US
  • dr Paweł Wolski
  • dr Sławomir Iwasiów
  • dr Paweł Migdalski (prowadzenie)

Organizatorzy:
Ośrodek Konferencyjno-Edukacyjny Uniwersytetu Szczecińskiego w Kulicach
Stowarzyszenie Akademia Kulice

Współpraca:
Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego
Koordynatorzy: dr Sławomir Iwasiów, dr Paweł Migdalski

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu na adres: kulice@univ.szczecin.pl lub pod numerem tel. +91-444-10-87

Dla nauczycieli istnieje możliwość uzyskania potwierdzenia udziału w seminarium.